Miejsce z klimatem

Pensjonat z lotu ptaka

Szanowni Państwo,

Obiekt znajduje się w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez właścicieli. Są to dwa całoroczne budynki, w których pokoje urządzone są bardzo schludnie i ze smakiem. Każdy pokój ma łazienkę i balkon z widokiem na jezioro.

Miejsce z klimatem

Prowadzimy naukę jazdy konnej, organizujemy przejażdżki wozem, ogniska. Można wędkować oraz spacerować po okolicznych lasach.
Istnieje również możliwość zorganizowania polowania dla myśliwych. Nasz obiekt jest wspaniałym miejscem na wypoczynek rodzinny i aktywny.
W otaczających jezioro i okolice lasach napotkać można liczną dziką zwierzynę oraz chronione gatunki ptaków – orzeł bielik, czarny bocian, żurawie. Sprzyja temu błoga cisza panująca wokoło. Samo jezioro jest zasobne w ryby takie jak szczupak, okoń, węgorz, a więc coś dla wędkarzy.

W gospodarstwie są też zwierzęta. Jako drugie gospodarstwo w Polsce zajęliśmy się hodowlą bydła mięsnego rasy Charolaise. Jest to bydło mało spotykane w naszym kraju. Obok bydła hodujemy też konie lekkie oraz ciężkie. Lekkie konie hodujemy do sportu. Przez kilka lat wyjazdów na zawody skokowe jaki i wszelkie pokazy hodowlane, osiągnęliśmy wiele laurów. Wśród hodowców koni sportowych nasze nazwisko jest dziś dobrze znane. W sezonie letnim zachęcamy naszych gości do wyjazdów na zawody konne skoki przez przeszkody. Zawody takie odbywają się w okolicznych ośrodkach jeździeckich. Konie ciężkie hodujemy w celach hobbystycznych. Mamy również kilka zaszczytnych tytułów czempiona wśród klaczy zimnokrwistych. W tym miejscu także zachęcamy gości do odwiedzenia dużej imprezy hodowlanej która co roku odbywa się w Kętrzynie na przełomie lipca i sierpnia oraz nieco mniejszej ale również interesującej w Stulichach obok Węgorzewa. Prócz dużych zwierząt w gospodarstwie są kury nioski, kaczki pionówki oraz kurki ozdobne.

Nasz pensjonat został skategoryzowany przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej
i otrzymał trzy słoneczka sunsunsun najwyższą ocenę jako Gospodarstwo gościnne
w kategorii Wypoczynek u rolnika.

Pin It on Pinterest

Share This