Miejsce z klimatem

„Gdy ci brak autentyczności dołącz do rolnika gości”,

Nasza Agroturystyka to dwa całoroczne budynki. Pokoje urządzone są bez przepychu, schludnie i wygodnie. Każdy pokój ma swoją łazienkę. Całe otoczenie jest zadbane i uporządkowane.

„Przełam miasta monotonię wyjedź na wieś znajdź harmonię, dość już smogu dość hałasu-wyjedź na wieś pójdź do lasu”

U nas można wędkować oraz spacerować po okolicznych lasach. Nasz obiekt jest super miejscem na wypoczynek rodzinny, kameralny oraz aktywny. W otaczających jezioro lasach napotkać można dziką zwierzynę oraz chronione gatunki ptaków - orzeł Biały, czarny bocian, żurawie, kormorany i inne.

Jezioro objęte jest strefą ciszy więc jest bezpieczne dla pasjonatów pływania wpław. Woda w jeziorze jest bardzo czysta i zasobna w ryby takie jak szczupak, okoń, plotka, lin.

W okolicy jest sporo atrakcji. Zapewniają je turystyczne i żeglarskie miasto Giżycko, Mikołajki, Ryn, Mrągowo. Od nas odległość do tych turystycznych centr wynosi od 20-35 km.

4 kilometry od Kronowa znajduje się miejscowość Sterławki Wielkie gdzie jest kościół, sklep spożywczy, smażalnia ryb z Mazurskich wód, przystanek autobusowy oraz stacja kolejowa.

...
...
„Krowa muczy, bzyczy pszczoła-sielsko wszędzie dookoła.”

Obok agroturystyki prowadzimy w pełni gospodarstwo rolne. Zajmujemy się produkcją roślinna i zwierzęcą. Obok zbóż i ziemniaków jakie uprawiamy, hodujemy krowy rasy Charolaise oraz konie do sportu.

Jako drugie w Polsce gospodarstwo zajęliśmy się hodowlą tej rasy krów natomiast wśród hodowców koni nasze nazwisko jest dziś dobrze znane.

Prócz dużych zwierząt są też kurki ozdobne i kury nioski.

„Eko, pysznie, naturalnie-na wsi zawsze zjesz genialnie!”

Naszym gościom oferujemy śniadania oraz w miesiącach letnich (lipiec -sierpień ) obiadokolacje*. Śniadania przygotowujemy z produktów tylko lokalnych.

  • Wędlina jest własnej roboty „100% mięsa w mięsie” bez zbędnej chemii i ulepszaczy.
  • Nabiał z lokalnej mleczarni OSM Giżycko
  • Chleb na żytnim zakwasie wypieku gospodyni
  • Warzywa z naszego gospodarstwa lub od lokalnych gospodyń
  • Miód z okolicznej pasieki
  • Jaja od szczęśliwych kur z naszego gospodarstwa

Można u nas zaopatrzeć się w ziemniaki z naszej uprawy, wędliny z własnej roboty, dżemy, jajka, miód.

* Obiadokolacje to zdrowy pełnowartościowy obiad z zupą drugim daniem i deser na deser.

...

Nasz obiekt został skategoryzowany przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej i otrzymał trzy słoneczka najwyższą ocenę jako Gospodarstwo gościnne w kategorii Wypoczynek u rolnika.